Czym jest Architektura Proinwestycyjna?

To synergiczne wykorzystanie talentu, wykształcenia, doświadczenia i praktyki realizacyjnej dla tworzenia nowoczesnych i zauważalnych, ale wyważonych i ekonomicznie uzasadnionych inwestycji. Tylko ponadczasowa i przemyślana pod każdym względem architektura jest akceptowana przez coraz bardziej wymagających Klientw i pozwala naszym Inwestorom na sprawne, zakończone sukcesem komercjalizacje.

Odbiorca końcowy zwraca uwagę na unikalność rozwiązań (np. nasza Sala Tauronu przy ul. Śląskiej), oszczędność energii i fotowoltaikę (np. projekt Centrum handlowego we Włocławku) oraz ekologię i kogenerację (np. zrealizowana rezydencja w Korzkwi). Ważny jest kontakt z otoczeniem, tarasy i efektowny hol (wszystko to np. w naszym biurowcu przy ul. Kalwaryjskiej 33, gdzie dodatkowo nad wejściem posadzono drzewo – reminiscencję prowadzonej na tej działce od ponad 30 lat szkółki drzew i krzewów). Klienci wymagają przestronnego widoku i spełnienia potrzeby indywidualności (np. zakończone inwestycje mieszkaniowe przy ul. Emaus, ul. Korzeniowskiego i ul. Leśnej), wyjątkowości i bycia zauważonym, co przekłada się na reklamę (np. zabudowa mieszkaniowa przy ul. Ilskiego w Rembertowie lub w Sulejówku pod Warszawą), ale też logiki, porządku i miejsca wypoczynku (np. przebudowa Placu Jana Matejki w Krakowie). Powodzeniem cieszą się zbiorniki wód deszczowych, pompy ciepła, wzory fraktalne lub organiczne, nawet trigeneracja. Coraz częściej wybierana jest blacha tytanowo cynkowa, wyrafinowana wentylacja, bardzo energooszczędna izolacja cieplna lub aluminiowa stolarka. Wszystko to jednak przy jednoczesnej kontroli kosztów i stałej analizie opłacalności.

Architektura proinwestycyjna jest bowiem trudnym połączeniem wyjątkowości i technologii, funkcjonalności i piękna z detalem, konstrukcją i dobrymi proporcjami, ale tylko w rozwiązaniach rozsądnie osadzonych w realiach rynkowych.